3 اختلال جنسی در مردان از نظر بهترین روانشناس سکس تراپی

مشاوره سکس تراپی برای کسانی که احساس می نمایند دچار مشکلاتی در روابط جنسی خود هستند ضروری می باشد . در بسیاری از موارد کسانی که نیاز به مشاوره طلاق انتخاب نو پیدا می کنند کسانی هستند که از مشکلات جنسی در روابط زناشویی خود رنج می برند و برای درمان مناسب به مرکز مشاوره مراجعه ننموده اند . مشکلات جنسی به شکل یک باره بروز نمی کند و نشانه هایی دارد که فرد در طول زندگی یا به دلیل خجالت و یا موارد دیگر از بقیه مخفی کرده است . در بسیاری از خانواده های سنتی ، پسری را که دچار مشکلاتی در روابط خود و تمایلات اش می باشد را به ازدواج تشویق می کنند بی آن که بدانند این بدترین روش درمان برای مشکلات جنسی است.

اختلالات جنسی مردان از نظر بهترین روانشناس سکس تراپی در مرکز روانشناسی

1-   اختلال تمایل

تمایل اولین مرحله رابطه جنسی در بین زن و مرد است . در عدم وجود تمایل در رابطه جنسی عوامل روانی و جسمی نقش دارند. مشاور روانشناس در برخی موارد عدم تمایل جنسی را به دلیل عدم برقراری ارتباط فرد با جسم خود می داند . این افراد جسم خود را نپذیرفته و نیاز به درمان توسط روانپزشک خواهند داشت.

یکی دیگر از عوامل اختلال تمایل از نظر روانشناس سکس تراپی خوب کاهش هورمون های خاصی در بدن فرد می باشد . استرس یکی از مهمترین عوامل هورمونی در کاهش تمایلات جنسی در مردان می باشد . وجود استرس های شدید در زندگی روزمره آقایان باعث می شود تا تمایل جنسی مرد به صفر کاهش یابد. تستسترون هورمون مردانه ای می باشد که در ایجاد تحریکات جنسی نقش بسیار زیادی دارد.

2-   اختلال نعوظ

اختلال نعوظ باعث از بین رفتن کامل لذت جنسی در افراد می باشد که عوامل متعددی همچون : اختلالات روانی ، اختلالات هورمونی و اختلالات عصبی در آن نقش دارد . درباره اختلالات هورمونی در ببخش مربوط به اختلال تمایل توضیحاتی دادیم . در این بخش به نظر بهترین مشاور سکس تراپی درباره عوامل روانی و عصبی می پردازیم.

عوامل روانی : متخصص سکس تراپی نداشتن آمادگی روحی و روانی را برای رابطه جنسی از مهمترین دلایل می داند . برای داشتن رابطه جنسی نیاز است فرد احساس آرامش و راحتی زیادی داشته باشد . از جمله مشکلات و اختلالات روانی که باعث بروز اختلال نعوظ می شود می توان به موارد همچون : استرس شغلی و عدم توانایی در برقراری رابطه با جنس مخالف و اجباری بودن ازدواج اشاره نمود . در کلینیک های روانشناسی این اختلال به شکل مناسب ریشه یابی شده و مشاور روانشناس سکس تراپی با شیوه درمانی مناسب به درمان آن می پردازد.

عوامل عصبی : آسیب به اعصابی که در ارتباط با جسم جنسی می باشد باعث بروز اختلال نعوظ می شود . متخصصین در کلینیک مشاوره معتقد هستند که برخی از بیماری ها همچون قند و دیابت نیز جزء عوامل عصبی آسیب زننده بر نعوظ محسوب می شوند.

3-   اختلال انزال :

یکی دیگر از عواملی که فرد را دچار مشکلات جنسی جدی می نماید وجود دیر انزالی یا زود انزالی می باشد . در این اختلال روانی عوامل متعددی تاثیر گذار است . یکی از این عوامل مشکلات اعتقادی و فرهنگی می باشد . متخصص روانشناس سکس تراپی مشاهده می کنند خانواده هایی که بیشتر جنبه مذهبی و سنتی خود را حفظ نموده اند از کودکی رابطه جنسی را به عنوان یک گناه برای کودکان خود بیان می کنند . مشاور سکس تراپی انتخاب نو مشاوره کودک را برای این افراد ضروری می داند زیرا به علت تربیت نامناسب این کودکان و باور های اشتباه این کودکان در بسیاری از موارد در بزرگسالی دچار مشکل در برقراری رابطه و ارگاسم در رابطه جنسی هستند .

اختلال انزال متاسفانه امروزه بیشتر به دلیل تبلیغات محصولات جنسی نا مناسب تبدیل به یک بازی برای کسب در آمد شده است درحالی که برای درمان این اختلال مشاوره سکس تراپی خوب بهترین انتخاب است .

چه زمانی برای مراجعه به بهترین مشاوره سکس تراپی مناسب است ؟

از زمانی که فرد به بلوغ می رسد تمایلات جنسی نیز به مرحله بروز می رسند . نوجوانان معمولا در روابط دوستانه و صمیمی خود درباره این مسائل با یکدیگر صحبت می کنند و نوجوانی که در این روابط متوجه عدم عادی بودن تمایلات خویش می شود ، چنانچه رابطه مناسبی با والدین خود نداشته باشد و نتواند این مسئله را عنوان کند تا از درمان روانشناسی مناسب استفاده کند دچار حاد شدن اختلال جنسی خود می گردد.

کسانی که در رابطه جنسی با همسر خود دچار مشکلات جدی هستند چنانچه به جای پذیرش این مشکل دست به فرافکنی زده و با ایجاد دعواهای زناشویی این مسئله را نادیده بگیرند به مرور زمان دچار طلاق عاطفی و چه بسا باعث طلاق واقعی گردند . بهترین متخصص سکس تراپی معتقد است کسانی که دچار اختلالات جنسی هستند همواره خود می دانند مشکلی وجود دارد اما به دلایل مختلف روانی و یا ذهنی به جای پی گیری مشکل خود دست به نادیده انگاری این مسئله می زنند.

نویسنده : غزاله البهتشی


/ 0 نظر / 260 بازدید